CSO Sigma

Będą zmiany w przepisach bhp dot. eksploatacji maszyn i urządzeń do robót ziemnych drogowych i budowlanych.

Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt zmian w przepisach dotyczących bhp podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.

  Zakłada on m.in. likwidację klas uprawnień dla niektórych maszyn. Przewidywane jest także usunięcie obowiązku odbywania szkoleń do obsługi niektórych maszyn. Poznaj już dziś planowane zmiany.

  Minister Rozwoju przedstawił do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Ministra Gospodarki z 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. poz. 1263). Celem zmian jest dostosowanie wykazu maszyn i urządzeń do zmian związanych z postępem technicznym. Szczególnie z uwagi na ciągłe doskonaleniem rozwiązań technologicznych zmierzających do poprawy bezpieczeństwa eksploatacji maszyn.

  Zmiany w rozporządzeniu obejmują zmianę załącznika nr 1 do rozporządzenia zawierającego wykaz maszyny i urządzenia techniczne stosowanych przy robotach ziemnych, budowlanych i drogowych, do obsługi których wymagane jest odbycie szkolenia i uzyskanie pozytywnego wyniku ze sprawdzianu.

  Źródło: portalbhp.pl

  • NAJBLIŻSZE ROZPOCZĘCIE KURSU DLA OPERATORÓW 06.04.2024.R. - SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!Start kursu -  6 KWIETNIA 2024r. godz. 9.00 (SOBOTA)
  • U NAS TEORIA ON-LINE !!!!
   U NAS TEORIA ON-LINE !!!!
   Dla Bezpieczeństwa naszych kursantów oferujemy naukę teorii zdalnie
  • WZNOWIENIE SZKOLEŃ OD 9.05.2020 r - Serdecznie Zapraszamy!!Wznawiamy szkolenia po weekendzie majowym.
  • Od dnia 25 marca 2020 r Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego - Zawiesza EgzaminyZawieszenie przeprowadzenia egzaminów z powodu SARS COV-2
  • Od kwietnia 2017 mniej obowiązków szkoleniowych dla operatorów maszyn do robót budowlanych ziemnych i drogowych.Będzie mniej obowiązków szkoleniowych dla operatorów maszyn do robót budowlanych ziemnych i drogowych.

  Kontakt

  Centrum Szkolenia Operatorów SIGMA

  ul. Warszawska 54

  05-310 Kałuszyn

   

  Godziny otwarcia:

  Pon. - Pt. 10:00 - 18:00

  Serdecznie Zapraszamy!

  Informacja i zapisy:
  + 48 797 130 787 - Mateusz
  + 48 797 130 797  - Artur

  + 48 797 130 767 - BIURO

  kontakt@cso-sigma.pl

  Zadaj pytanie
  © 2024 Sigma - Centrum Szkolenia Operatorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.